Objednávky na zákazku vybavujeme približne od 7 do 30 dní podľa skladových zásob látok. V prípade potreby nás kontaktujte pre urgentné vybavenie. Nákupy skladových kúskov odosielame do troch pracovných dní.

Mantinel do postieľky

Začala by som tým, že veľmi často od vás dostávam otázku aký mantinel je ideálny.

Píšem vám vždy môj názor, ja predovšetkým nerada núkam veci, ktoré nepotrebujete nutne (v tomto fakt nie som dobrý obchodník)

Ja nie som za milión zbytočností v postieľke a preto vám poviem že v začiatku nepotrebujete určite žiadny mantinel.

Predovšetkým ak máte v postieľke aj hniezdočko, ktoré plnohodnotne plní funkciu mantinelu, ďalší riešiť naozaj nemusíte minimálne pol roka.

Hniezdočko v ktorom vám bude bábätko spinkať minimálne pol roka, je tak pre vás lepšie dostupné a viete si k bábätku ruku natiahnuť aj pomedzi tyče postieľky. 

Neskôr, až hniezdočko odložíte a budete riešiť perinu a vankúšik, potom už je čas aj na mantinel.

Najprv vám poviem, čo je najmenej vhodné. Sú to vankúšiky. Síce môžete nadobudnúť pocit, že predsa len z hľadiska bezpečnosti - idál. Lebo sú naducané, plné a najlepšie utlmia náraz. Plníme ich dutým vláknom, ako poznáte aj z klasických vankúšov.

Síce možno do určitej miery áno, lebo udrieť sa o okraj postieľky s vankúšom a bez neho je určite rozdiel. Ale ak sa budeme baviť práve o tej bezpečnosti, 0 bodov. Predstavte si, že každý jeden vankúšik má 4 šnúrky ku ktorým má bábätko neobmedzený prístup ... a že tých šnúrok teda okolo seba má. No čo si budeme vravieť, keď vy v noci spíte a drobec sa zobudí. Alebo počas dňa, keď zaspáva alebo sa preberie. Niekedy je to zlomok sekundy, než niečo vyparatí. 

Je tu potom aj to mínus, ako som si vypočula mnohé mamičky, detičky sa vedia veľmi často zamotať pomedzi vankúše a tyče. A to nechcete.

Preto ja osobne vankúšikové mantinely neodporúčam. A som úprimne rada, že sa u nás v dielni šijú naozaj minimálne.

Ďalší mantinel je rovný klasický. Je podľa mňa fajn. Dieťatko pri ňom síce viac cíti náraz o okraj postieľky, ale z hľadiska bezpečnosti je určite násobne vhodnejší, než vankúšikový.  Vyplnený je vatelínom o hrúbke približne 3cm. Viete ho prať bežne v práčke. 

Tretia možnosť je najnovší model a to je už známy pletenec. Podľa mňa je ideálny. Je mäkký, tvarovateľný, nemá na sebe milión šnúrok a viete ho využiť aj neskoršie do väčšej postele. Na výšku má približne 17-18cm, čo je úplne postačujúce. Šijeme ho jednofarebný, dvoj alebo trojfarebný, s výplňou z dutého vlákna. 

Štvrtou a dobrou voľbou sú valce (tvarom je to skôr elypsa).

Sú príjemne mäkké, opäť nemajú to zbytočne veľké množstvo nebezpečných šnúrok, utlmia náraz a neskôr rovnako ako pletenec využijete do veľkáckej postele alebo hocikde inde ako relaxačné vankúše. Plníme ich tiež dutým vláknom, ktoré je vhodné aj pre alergikov. 

 

Toľko k mantinelom, ktoré vám vieme ponúknuť,  spolu s mojím názorom. A ja som veľmi rada, že sa často stretávam s tým že dáte na moje rady. Lebo  -  Bezpečnosť detí je prvoradá.

Detičkám nechajte ušiť dekoračné a relaxačné vankúšiky, ale dávajte im ich do postele (alebo aj do postieľky) až vtedy, keď ste si isté že si ich nestiahnu na tváričku, alebo že sa akýmkoľvek spôsobom nedostanú do zlej situácie len preto, že ste chceli mať postieľku ako z katalógu. Aj jednoduchá postieľka vie byť krásna. A stačí v nej len hniezdočko so zavinovačkou.