Objednávky na zákazku vybavujeme približne od 7 do 30 dní podľa skladových zásob látok. V prípade potreby nás kontaktujte pre urgentné vybavenie. Nákupy skladových kúskov odosielame do troch pracovných dní.

Hniezdočko

 

Z môjho pohľadu je hniezdočko to najlepšie, čo bolo vymyslené do detskej výbavičky.

Hoci sem tam počujem alebo čítam že je to úplná zbytočnosť, verte že zbytočnosť to nie je.

Ak doň vložíte novorodeniatko už po príchode z pôrodnice a budete ho tam dávať pri každom spaní, zvykne si naň. 

Potom ho budete brať ako nutnosť a   ťahať ho všade so sebou. Aj k babke na návštevu. 

Bábo v hniezdočku bude mať ten svoj známy priestor, bezpečie, a bude v ňom veľmi rado a bez problému zaspávať.

 

Hniezdočko využijete nie len v postieľke. Aj u seba v posteli. Nemusíte mať tak obavu, že bábätku ublížite počas spánku priľahnutím rúčky a podobne. 

Môžete si ho cez deň pokladať na gauč v obývačke, aby ste mala bábo stále pod dohľadom a v bezpečí. 

Verte, že ho budete i vy potom vnímať ako neoddeliteľnú súčasť bytia. 

Hniezdočko je ušité z čistej bavlny. Okraje hniezdočka sú príjemne mäkké ako vankúšik, sú vyplnené antialergickým dutým vláknom. V spodnej časti, teda v lôžku je vatelínová výplň, rovnaká ako dávam do zavinovačky. 

Po celom obvode je lanko (nedávam saténovú mašľu, jebo tie neplnia svoju funkciu príliš dlho, zničia sa), ktorým si môžete v malej miere upraviť hniezdočko. Viac stiahnuté lanko zmenší celý priestor hniezda. Je to dobré pri novorodeniatku. Aby malo ten priestor stiesnenejší, ako bolo zvyknuté v brušku. Neskôr môžete lanko povoliť, tým priestor zväčšíte. 

Každé je ušité obojstranne. To znamená, že ak si aj dáte ušiť do vnútra jednofarebné a vonkajšok vzorovaný, jednoduchým ťahom ho celé pretočíte a vznikne vám tak opačná kombinácia. Vnútro bude vzorované a vonkajšok jednofarebný. 

Lôžko si môžete vybrať z viacerých veľkostí. Rozmer na šírku je približne 37cm. Dĺžka hniezdočka je v základnej veľkosti 70cm, vydrží približne do pol roka, až 8 mesiacov. Druhá, veľmi žiadaná je dĺžka lôžka 80cm, to je približne do roka. Najväčšia je 90cm a poslúži do roka a pol, ak dieťatko rastie trocha pomalšie, tak aj do dvoch rokov vydrží. 

Ušijem vám samozrejme aj väčšie, 100cm, ale ja osobne beriem ako zbytočnosť také veľké hniezdo. Treba myslieť jednak na údržbu, lebo tak veľké hniezdo už v klasickej práčke ťažko vyprať. A potom i tá skutočnosť, že tak veľké detičky už potrebujú aj na spánok viac priestoru.

K hniezdu odporúčam aj podložku. Je to jednoduchá podložka ušitá z dvoch vrstiev bavlny v kombinácii rovnakých látok ako je hniezdočko . Uchráni vám hniezdočko od častého prania. 

Zvoliť si tiež môžete volániky alebo ochranný pás na lanko. To slúži k tomu, aby ste mohli lanko pod ten pás schovať, nech sa dobček k nemu tak ľahko nedostane. Ale samozrejme nie je to nevyhnutnosť, lebo malý šikovníček to lanko i tak skôr či neskôr pod tým pásom objaví :)

Pranie hniezdočka je jednoduché. Vložíte ho celé do práčky na 30stupňov. Bez aviváže a so šetrným pracím gélom, ktorý neobsahuje bieliace zložky. 

Sušiť dáte na vzduch mimo priameho slnka, alebo položíte doma na sušiak.

Často sa ma pýtate na sušičku. Ja som skúšala a pri prvom sušení sa lôžko zrazilo o 3cm.

Preto je asi lepšie sušiť voľne na vzduchu. Nebojte, nesuší sa dlho. Aj výplň v okrajoch hniezdočka vie rýchlo preschnúť.

A vy? Už ste sa rozhodli? alebo využívali ste hniezdočko? Ako dlho?