Mušelín je hit

Veľa krát som viedla diskusiu, prečo práve ja nemám v ponuke mušelín na ušitie hniezda a zavinovačky.

Veď všade ho majú a je to tak úžasný materiál ! ... 

Naozaj? Viete, ono nie všetko, čo sa na dotyk zdá byť úžasné, je vždy vhodné úplne na všetko (čo vidíte u krajčírok amatérok)

Aj minky plyš je príjemný, hebučký materiál a stále je to len polyester (ten ďalej v tomto článku rozvádzať nebudem).

Teraz vám samozrejme nebudem hovoriť o tom, že by mušelín nebol vhodný pre bábätká. Práve naopak. Je ideálny. Je to čistá bavlna,

príjemný mäkučký materiál, ktorý úplne lahodí pokožke novorodenca.

No mušelín bol ,,stvorený,, pre ľahučké letné oblečenie, v ktorom vám bude príjemne, samozrejme na osušky, na šatky a také vecičky.

No je to zároveň veľmi jemnučká tkanina, ktorá sa pri namáhaní opotrebúva. A švy sa unavujú. 

Pod tým si predstavte, že bábo napríklad pri ležaní v hniezde šermuje nožičkami sem a tam, nožičkou vám zatláča opakovane do miesta kde je šev. Ten sa po krátkom čase unaví ( ten šev myslím, nie dieťatko ) , vlákna sa začnú uvoľňovať až sa vytvorí dierka atď ....

A druhá vec je, videli ste niekedy hniezdočko ušité z mušelínu , po niekoľko dňovom používaní? Alebo videli ste ho mimo fotku? Naživo? Lebo ja áno. Na fotku sa krásne nastajluje. Ale inak sú nepekné, hrbolaté a nikdy ho nebudete mať tak nádherné hladké, ako pri pevnej bavlne. Ten vyplnený okraj hniezda s mušelínom má taký tvar netvar :(0

Tieto veci ma naozaj odrádzajú od takéhoto šitia. Nechcem vám ponúkať také veci, ktoré u vás budú ako sa povie jednorazové. Naopak, ja sa veľmi teším, keď mi píšu moje zákazníčky, že hniezdočko slúži už tretiemu dieťatku v rodine a podobne. 

Prémiová bavlna z ktorej šijem, má úžasné vlastnosti. Nekrčí sa príliš, je pevná, odolná, nežmolkuje sa  a potlač zostáva aj po mnoho praní stále krásna, žiarivá. 

Priznám, že niekedy mám pocit ľudia čo niektoré veci vymýšľajú, nezamyslia sa aj nad jeho praktickosťou a vhodnosťou. A to ma naozaj neskutočne hnevá. 

Nepodliehajte prosím všetkému, čo vidíte na soc.sieťach. Pýtajte sa. Založte vlákno diskusie a pýtajte sa mamičiek. Mne tak vždy pomáha anketa, pýtam sa. Verte že mamičky ktoré už skúsenosť majú, vám ju rady povedia. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie