Hniezdo áno či nie

Pýtate sa asi najčastejšie.

Kamarátky vám samozrejme dajú svoje odporúčania, či už kladné alebo záporné.

Ja vám skôr poviem takto : zvážte, aká je vaša vlastná myšlienka využitia.

Chcete hniezdo len preto, že je momentálne IN ? Alebo preto, že u kamarátky, alebo na fotkách na instáči to vyzerá tak božsky keď vidíte tie nastajlované postieľky?

Tak v prvom rade len pár slov z histórie. Hniezdo vymysleli zdravotné sestry v nemocnici. Ich zámerom bolo navodiť bábätku ten známy stiesnený priestor na ktorý boli zvyknuté v brušku u mamičky. Bábätko je v takom malom priestore spokojnejšie a má i kľudnejší spánok. ( o tom i v budúcom článku o perinkách a zavinovačkách) A tak sa zrodilo hniezdo

Ja keď som sa s hniezdom stretla prvý krát, tak sa mi to čudo zdalo celkom pekné. Ale priznám sa, že som veľa premýšľala, či to nie je len nejaký momentálny krátkodobý výstrelok :)

Dnes hlásim, že je to ten najlepší pomocník a ako som sa sama presvedčila z recenzií ,,mojich,, mamičiek, často až nepostrádateľný. Fakt že áno.

Asi nezabudnem na mamičku, ktorá ma objavila až neskôr v období keď jej dcérka mala myslím už pol roka. Mala doma hniezdočko, ale to najmenšie od iného výrobcu. 

Bolo jej už malé a malá princezna bez neho jednoducho nezaspinkala, ale hniezdočko museli posunúť ďalej čerstvo narodenému bábätku v blízkej rodine.

A to bol ako sa ľudovo povie, prúser. Malinká naozaj bez svojho hniezdočka spinkať nevedela. Takže bolo nutné konať rýchlo a mamička sa o pár dní konečne zase dočkala kľudného spania. 

A ako teda tú super vychytávku v podobe hniezda využiť ?

Prvoradé je ukladať do hniezdočka (v postieľke) vaše bábätko už po príchode z pôrodnice. Bábo si tú pohodičku a ten malý priestor čoskoro osvojí a bude to  jeho hniezduško, to staré známe miestečko, kde sa mu zaspáva najlepšie. 

A práve toto je výhoda č.1  Možno už máte doma väčšie deti a poznáte to, keď sa s maličkým dieťatkom cestuje mimo domov a zostáva sa v tom cudzom prostredí i na noc. Moja rada, hniezdo brať zo sebou a neprať ho pred odchodom. Fakt. Bábätko v ňom bude cítiť tú svoju známu vôňu domova, to svoje dôverne známe. A vy nebudete utrápená v noci vstávať tisíc krát k  maličkému, lebo nevie spinkať v cudzom prostredí.

Výhoda č.2 je spanie v rodičovskej posteli. S nami teda syn spával úplne bežne a ocino vždy išiel spať do inej izby, lebo sa bál tie prvé týždne že ho zaľahne. Hniezdočko má okolitý mantinel dosť vysoký aby vám zabránil zaľahnutiu. Bábo tak bude v bezpečí a tiež vo vašej blízkosti.

A takto by som tých výhod mohla menovať... či už ho dáte na podlahu, keď sa začína drobec posúvať alebo pretáčať, alebo keď relaxujete na gauči tak bábo je opäť trocha viac v bezpečí chránené vyšším mantinelom hniezda. 

Aj po čase, keď už drobčekovi dorástli nôžky až k viazaniu, lanko jednoducho vytiahnete, necháte hniezdočko otvorené a môžete používať ešte niekoľko ďalších mesiacov. Bábo bude stále chránené okolitým zdvihnutým mantinelom. 

Samozrejme, nikdy bábätko v hniezde voľne položenom na gauči či na stole nespúšťajte z dohľadu. Aj malé bábätko vie byť šikovnejšie než si často myslíme. 

Takže, za mňa hniezdo do výbavičky určite áno :)

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.