Aké materiály zvoliť na výbavičku ?

Pri prezeraní vzorkovníkov ste asi postrehli, že sú v nich výlučne bavlnené materiály

Voľakedy som mala viacero materiálov, medzi nimi i minky plyš, z ktorého ste si nechávali alebo nechávate ušiť dečky, vnútra hniezd a periniek, vankúšiky

Ja som postupne z tohoto materiálu začala upúšťať, lebo umelina. 

Ja osobne som alergik a moja pokožka je naozaj dosť precitlivelá na iné materiály než je čistá bavlna. 

Pravidelne a to najhoršie bolo vtedy keď som šila dve či tri objednávky za sebou, v ktorých bol minky plyš. Hneď som bola fľakatá, vyhádzaná.

Aby som ten plyš priblížila, je to umelý materiál, polyester, ktorý naozaj môže citlivej pokožke škodiť. A to i hoci je nazvaný ako dojčenský.

Predstavte si situáciu, kedy máte letné obdobie, máme tu riadne teplá v lete a vy vaše bábo položíte do hniezda ktoré má tú plochu lôžka teplú ako kožušinka. 

Ale čo je horšie, je to materiál ktorý nesaje, takže keď sa vaše bábo spotí, bude ležať v tom vlhkom prostredí a to je na potničky a podráždenú citlivú pokožku bábätka hotová pohroma.

No, už viete prečo ja minky nie. Jasné že napríklad na deke nevadí. Tam je dokonca super, predovšetkým v tom chladnom období. Lebo hreje. 

Ale prosím vás, naozaj zvažujte, či dáte bábätku minky do hniezdočka a do zavinovačky. Myslite v prvom rade na to že bábo má mať vzdušný, savý a kvalitný materiál. 

A to vám ponúka veľké množstvo prémiových látok v mojom vzorkovníku. Aj tie vyzerajú krásne. 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.